Vybavení na koloběžku

26. 8. 2022
Pořídili jste si koloběžku? Perfektní! Brzy zjistíte, že jeden z nejlepších pohledů na svět je právě ze stupátka mezi dvěma koly. Nicméně koupí koloběžky to nekončí, nýbrž začíná. Hodit se vám bude totiž řada dalších věcí.

Blog Vybavení na koloběžku 2

Jak se obléci?

Pokud jde o oblečení, není koloběžka žádná věda. Stačit vám bude v podstatě jakékoliv sportovní oblečení, ideálně prodyšné.

Od věci není cyklistický dres s kapsičkami, kam si můžete odložit drobné nezbytnosti. Pokud máte rádi elastické kalhoty, určitě nevolte cyklistické s vystýlkou, ta by vám při jízdě překážela. Hodit se Vám jistě bude i nějaká ta větrovka, případně pláštěnka do nepříznivého počasí. A držte se samozřejmě klasického pravidla vrstvení oblečení, kdy by všechny vrstvy měly být prodyšné.

Určitě nevyrážejte bez padnoucí helmy a doporučujeme vzít na ruce také cyklistické rukavice. Přeci jen, v případě pádu, odřeniny na dlaních nejsou nic moc.

Boty vám budou stačit v podstatě jakékoliv běžecké. Důležité ovšem je, aby na mokré silnici neklouzaly. Zda kloužou, bohužel zjistíte až při prvním dešti. Nicméně k dostání jsou naštěstí speciální protiskluzové gumy, kterými lze boty podlepit.

Pokud jezdíte v terénu poohlédněte se po běžecké trailové obuvi se vzorkem, který vás nezradí v blátě a na měkkém povrchu. A pro pokročilé ještě jedna užitečná rada. Volte boty, které nemají přehnaně vyměkčení a všelijaké bubliny v podrážce. Čím je podrážka vyšší, tím jste výš nad zemí, děláte větší dřepy a bolí vás víc nohy. Také proto závodníci vozí klasické atletické tretry s co nejnižší podešví.

 

Blog Oblečení na koloběžku

Co ještě s sebou?

Určitě nějakou tu sušenku, pokud by Vás na cestě přepadl pocit hladu a hlavně něco k pití. Pořiďte si košík na láhev a klasický bidon – vodu tak budete mít vždy po ruce.

Nezapomínejte ani na blatníky. Na první pohled sice vypadají těžkopádně, ale když poprvé vyrazíte v dešti bez blatníků, pochopíte, jak moc užitečné jsou. Vrátit se z výletu se zády a zadkem totálně promáčeným od vody stříkající ze zadního kolečka, je ten nejméně příjemný koloběžkový zážitek.

Pokud se vydáváte na delší vyjížďku, zvažte i přibalení pumpičky a náhradní duše nebo lepící sady. Defekt může přijít v terénu i na silnici z ničeho nic. 

S hlásícím se podzimem také ubývá světla. Pro pozdní návraty domů nezapomeňte přibalit kvalitní přední světlozadní blikačku. Světlo namontujete lehce na řídítka a blikačku třeba zezadu na helmu nebo dres. Od věci nejsou ani reflexní pruhy na oblečení nebo třeba reflexní vesta. Bezpečnosti na silnicích není nikdy dost!

 

Blog Vybavení na koloběžku Obrazek 2

A je tu ještě jedna věc, bez které raději nevyrážejte. Dobrá nálada!

I když… pokud vyrazíte s náladou špatnou, jistě se vám na koloběžce zlepší. To je totiž kouzlo pohybu na stupátku mezi dvěma koly…

Blog Vybavení na koloběžku Obrazek 4
Vybrané produkty k porovnání
0/5