Forbes | 10.05.2024

Žebříček rodinných firem 2024

Rodina Výkrutových se pustila do výroby elektrokola a sportovních koloběžek vznikajících nikoli v Asii, ale v moderní hale velké 20 tisíc metrů čtverečních v Úžicích na Mělnicku. Stojí za ní Petr Výkruta, jenž v ní zaměstnal manželku, které svěřil výrobu a distribuci, syna, jenž má na starost import komponentů z Asie, i dceru, která až do mateřské dovolené pracovala na pozici provozní ředitelky.

Prodeje firmy v roce 2018 nakopla spolupráce s hokejovou hvězdou Jaromírem Jágrem, který se stal marketingovou tváří značky. Cílem Crussis pro rok 2024 je vyrobit a prodat 80 tisíc elektrokol. A na jaké příčce se v žebříčku umístili?

 

Více čtěte zde

crussis-majitel

Přibližovadla.cz | 25.09.2023

Podrobná recenze koloběžky COBRA Sport

Že kotoučové brzdy vládnou cyklosvětu napříč téměř všem kategoriím kol, to asi každý ví. U koloběžek to není tak jednoznačné, ale i zde se kotoučovky čím dál více prosazují. Crussis – který produkuje především (elektro)bicykly – by tedy měl být jedním z předních podporovatelů této brzdové technologie. A je to tak. První hliníkový model Crussis Cobra, osazený klasickými véčky, letos dostal svého bratříčka s přívlastkem Sport – s kotoučovými brzdami. My jsme se na něj jako obvykle podívali pod drobnohledem…

 

Více čtěte zde

896x896px_Napsali o nas_COBRA_Sport
MTBS | 10.07.2023

CRUSSIS vstupuje do nové éry, představil řadu elektrických Fullů!

Crussis postupně roste a začíná dospívat. Ze značky, která původně produkovala jen koloběžky se časem vyvinul silný hráč na českém trhu s dostupnými elektrokoly a nyní se začíná odehrávat další kapitola, v rámci které se sortiment Crussisu posouvá do sportovnějších a současně také dražších kategorií elektrokol, které mají za cíl oslovit náročnější zákazníky.
 

Prostředkem pro tento posun mají být nové celoodpružené modely, které s těmi staršími, které Crussis kdysi nabízel nemají zhola nic společného a staví na nových moderních rámových platformách.

 

Více čtěte zde

896x896px_celoodpruzena

TV Prima | 08.07.2023

TEST: CRUSSIS ONE-PAN Largo 8.8-M

Naše elektrokolo CRUSSIS ONE-PAN Largo 8.8-M bylo testováno v pořadu Cyklosalon na TV Prima, který se vysílal v sobotu, 8. 7. 2023. Jsme potěšeni z výsledků testu a rádi bychom Vás pozvali ke sledování reprízy nebo záznamu pořadu. Přidejte se k nám a objevte novou dimenzi pohodlí na kole.

ONE_PAN_Largo

MTBS | 26.06.2023

Drásal Jásal, Jobr zase OBR

Do závodních ebiků premiérově vstoupila česká značka Crussis, která na nadcházející rok plánuje celý seriál závodů. Crussis na nedávném Eurobiku představil svůj nový full v podobě karbonového top modelu - limitovanou edicí Legend 68 - na níž jel vítěz Dominik Trnka (Crussis E-bike)....

 

Více čtěte zde

drasal-crussis-Dominik

Přibližovadla.cz | 16.06.2023

Podrobná recenze koloběžky CROSS Hard

Jezdit na koloběžce ve skutečném terénu je pěkná makačka. Kdo to někdy zkusil, ví, o čem je řeč. Zde možná více než jinde platí potřeba plně se na svůj stroj spolehnout a také nevozit s sebou zbytečná kila navíc (nemyslím jezdce, i když…). K tomu patří ještě výborná ovladatelnost, dobře navržená výška stupátka a brzdy, které vás nenechají ve štychu. Co z toho splňuje nový Crussis Cross Hard? Všechno?

 

Více čtěte zde

896x896px_priblizovadla

MTBS | 24.03.2023

TEST: CRUSSIS PAN-Largo 9.8

Testovaný ebike Crussis s názvem PAN-Largo 9.8 M je téměř vrcholný model současné nabídky na rok 2023, devětadvacítkový bike je v typické zářivě zelenožluté barvě s novým motorem Panasonic GX Ultimate s točivým momentem 95 Nm a baterií s kapacitou 720 Wh (20Ah).

Crussis ale dodává stejný model Largo s ještě větší baterií o kapacitě 900 Wh (25 Ah), cena kola se pak zvýší přesně o 4 tisíce Kč. V rámci modelové řady Largo se dodávají ebiky také s menšími 27,5" koly nebo verze s motorem Bafang. Pro odpůrce křiklavých barev či usedlejší ebikery pak může být volbou model Largo s označením One - to se totiž dodává v nevýrazné, ale moderní tmavě zelené barvě....

 

Více čtěte zde

CrusisLargo-pohon
MTBS| 9.3.2023

Elektrokola Crussis se rodí v nových moderních prostorech

 
Z malé dílny až do supermoderní haly s 20 000 metry čtverečními, tak pokračuje vývoj české rodinné značky Crussis, která se před rokem a půl přemístila do logistického centra v Úžicích nedaleko Kralup nad Vltavou.
 

Tempo růstu společnosti už daleko převyšovalo možnosti dvojích prostor, které firma využívala v minulosti. Celý proces byl totiž rozdělen na výrobu a skladování, což s sebou přinášelo mnoho logistických komplikací a velmi časté cestování mezi Březiněvsí a Hovorčovicemi. A tak na sebe investice do zbrusu nových prostor nenechala dlouho čekat. Do oka Petru Výkrutovi padl prostor v Úžicích.

 

Více čtěte zde

vyroba_Crussis (2)
iDNES | 20.1.2023
foto: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz

Češi elektrokola milují, jejich prodej loni v Česku opět vzrostl

Prodej elektrokol v Česku loni mírně vzrostl zhruba o pět procent přibližně na 130 tisíc kusů. Po slibném začátku roku se začaly projevovat obavy zákazníků z vývoje ekonomiky, což zapříčinilo slabší odbyt v druhém pololetí. Tuzemská produkce klesla téměř o desetinu na 300 tisíc bicyklů s elektromotorem, vyplývá z údajů největšího prodejce elektrokol v Česku.
 
„Zavedené cyklistické značky, které pracují s dlouhými předpověďmi, a měly tak zajištěné komponenty k výrobě, objemem výroby přesáhly rok 2021. Lídrem českého trhu elektrokol zůstává značka Crussis Electrobikes, následovaná...
 
iDnes
Akumo.cz | 18.01.2023
 

TEST motoru Panasonic GX Ultimate

Jak obstojí motor Panasonic GX Ultimate v reálném provozu? TEST nového typu motoru, který na sebe strhl hned poměrně velkou pozornost.
Po delší době se na trhu objevil nový typ motoru, který na sebe strhl hned poměrně velkou pozornost. Nebyli bychom to my, kdybychom nechtěli tuto novinku ihned detailněji vyzkoušet a otestovat. Papírové parametry tohoto motoru vypadají velmi dobře - maximální kroutící moment 95 Nm a váha pod 3 kilogramy! Díky svému kroutícímu momentu patří Panasonic mezi to nejsilnější , co můžeme na trhu najít, i přes svůj značný výkon je motor překvapivě lehký a kompaktní.
 
akumo

MTBS | 16.01.2023

Rodinná sága CRUSSIS

Firma Crussis, jež vyrábí elektrokola, vstupuje do druhé dekády své existence. S novými motory a v nových prostorech. Zázemí a management ale stále zůstává pod taktovkou Petra Výkruty a jeho rodinných příslušníků. „Od začátku jsme brali celou naši firmu, naše zaměstnance jako rodinu a pořád to tak vnímám, máme dobrý vztah. Nebýt spousty našich zaměstnanců, tak bychom takových výsledků nikdy nedosáhli a spolu bychom tady neseděli,“ říká Petr Výkruta, ředitel Crussis.

Povídali jsme si s celou jeho rodinou, která se na vzniku elektrokol Crussis podílí výraznou měrou. V nových prostorách v logistickém centru v Úžicích jsme strávili dobré čtyři hodiny při vyprávění a fotografování....

 

Více čtěte zde

mtbs
Vybrané produkty k porovnání
0/5