O nás

Kdo jsme

Jsme tým nadšenců zapálených pro cyklistiku. Žijeme tím, co děláme. Baví nás naslouchat vašim přáním a postřehům. To vše nás posouvá dál. Od prvních elektrokol ze sezony 2013, přes současné modely až po elektrokola, která pro naše zákazníky připravujeme do dalších sezón.
Náš příběhnaše vize.
Jsme CRUSSIS, český výrobce elektrokol a koloběžek.

Náš příběh

Jmenuji se Petr Výkruta, jsem zakladatelem, společníkem a jednatelem společnosti CRUSSIS electrobikes. Rád bych se s vámi podělil o příběh naší rodinné firmy.

První kolekce a vlastní výroba

Oslovili jsme několik velkých evropských i asijských výrobců elektrokol a začali připravovat designy pro naši první kolekci. Tu jsme představili v dubnu 2013 na veletrhu FOR BIKES. Po úspěchu na veletrhu o půl roku později už byla naše elektrokola k dostání na stovce prodejen po celé České republice. Během dvou let se CRUSSIS stala významnou značkou na poli elektrokol v ČR.

V roce 2015 jsme se rozhodli, že nechceme elektrokola jen kupovat od velkých výrobců a přesunuli jsme výrobu do České republiky. Otevřeli jsme vlastní výrobní linku v Hovorčovicích, kousek od Prahy. Ve stejném roce jsme začali vyrábět a následně uvedli na trh i koloběžky CRUSSIS, které jsme vyvíjeli a ladili do sebemenšího detailu více než rok.

Následující rok jsme se soustředili především na koloběžky. Proto jsme v roce 2016 vytvořili obchodní oddělení pro zahraniční prodej. Naše koloběžky se dostaly na trh v osmi evropských zemích a v USA, kde jsme vystavovali na největším americkém veletrhu jízdních kol Interbike v Las Vegas.

 
IMG_8030

Inovujeme, přecházíme na karbon

Nová řada v roce 2017 přinesla nejen pokrokovou geometrii rámů a moderní designy, spolu s nimi přibyla i celá řada doplňků. Helmy, brýle, rukavice, nářadí, světla, zámky, tachometry a skvělé funkční cyklistické oblečení v barevných kombinacích ladících s našimi elektrokoly. To vše majoritně vyráběné v České republice pod naší značkou. Značkou CRUSSIS.

V roce 2018 jsme se posunuli o pořádný kus dál. Rozšířili jsme nabídku o dvě zásadní novinky. První z nich bylo karbonové horské elektrokolo s pevným rámem. Druhou novinkou bylo celoodpružené horské elektrokolo pro ještě hladší jízdu v náročném terénu. Stali jsme první firmou v ČR, která ve střední cenové třídě e-biků plně integrovala baterie do rámů elektrokol.

carbon

Spolupráce s Jaromírem Jágrem

Rok 2018 byl zlomový. Tváří značky CRUSSIS se stal Jaromír Jágr, který si sám pro svůj trénink koupil koloběžku CRUSSIS. Fotka sportovní legendy neunikla ani nám a Jaromíra jsme oslovili. Při prvním focení a natáčení jsme společně strávili nádherný den v Krkonoších, kdy si zamiloval i naše elektrokolo.

Následovala kampaň s JJ68, kterou jsme naplno spustili na jaře roku 2019. Na veletrhu FOR BIKES jsme s Jaromírem Jágrem představili limitovanou edici e-biku Jágr 68 a dvě zbrusu nové řady elektrokol. ,,Desítkovou“ řadu na středových elektromotorech značky BOSCH a ,,osmičkovou“ řadu osazenou vyšší řadou komponentů.

Během roku 2019 se e-biky a koloběžky značky CRUSSIS díky spojení s Jaromírem Jágrem a staly známými a žádanými po celé České republice. Uvědomili jsme si, že musíme navýšit výrobní kapacitu, protože jinak nepůjde uspokojit poptávku našich zákazníků. Zdvojnásobili jsme naše výrobní prostory a v roce 2019 jsme vyrobili a dodali na trh více než 15 000 elektrokol značky CRUSSIS.

040__D8E5704

Navyšujeme kapacity na desítky tisíc

Když v březnu 2020 přišla pandemie, stejně jako v ostatních odvětvích, i výrobci kol a elektrokol začali dohodnuté objednávky komponentů posunovat, v horším případě i rušit. My jsme se odhodlali zariskovat a v nejisté době objednali potřebné komponenty na 2 roky dopředu. Odvážný krok se vyplatil a my si tím zajistili plynulost výroby, kdy se dodací doba komponentů pohybovala v rozmezí 2 až 3 let.

Pro modelovou řadu 2021 jsme se rozhodli vyrobit přes 30 000 elektrokol. Naše výrobní prostory v Hovorčovicích ale praskaly ve švech a bylo nutné najít nové výrobní prostory. V polovině roku 2021 jsme celou výrobu a zázemí přestěhovali do moderní haly PROLOGIS Park Úžice s celkovou možnou kapacitou výroby až 300 000 elektrokol ročně. Díky tomu jsme věděli, že vše zvládneme a soustředili se na realizaci naší vize, vyrobit 80 000 elektrokol do roku 2024.

V září roku 2021 jsme, společně s modelovou řadou elektrokol pro rok 2022, uvedli na trh naše nové hliníkové koloběžky se super nízkou váhou. Díky novým prostorům dokážeme pro danou modelovou řadu vyrobit a dodat na trh celkem 54 000 elektrokol.

Foto sklad Uzice

Sezóna plná inovací

V sezóně 2023/ 2024 jsme na trh uvedli nová elektrokola s japonskými motory Panasonic, se kterými dostává jízda zcela nový rozměr. Zároveň jsme představili další nové typy našich ultralehkých koloběžek s hliníkovým rámem, které rozšíří nabídku CRUSSIS koloběžek tak, aby si vybral opravdu každý, dle svých potřeb.

Pro modelový rok 2024 jsme s velkým nadšením představili několik nových modelových řad celoodpružených elektrokol, které jsou poháněny špičkovými motory BOSCH a PANASONIC, jejichž vrcholem je exkluzivní limitovaná edice s názvem LEGEND68. Ta je pojmenovaná na počest legendárního hokejisty Jaromíra Jágra a stejně jako on nedává žádný prostor pro kompromisy. Tato elektrokola jsme vyvinuli s vášní pro technologický pokrok a výjimečnost a s tímto portfoliem celoodpružených elektrokol jsme připraveni na další sezónu.

 
VT_JJ68_KV_SoMe-3

Naše vize výroby

Aktuálně se plně soustředíme na výrobu elektrokol a sportovních koloběžek. Našim zákazníkům nabízíme skvělé jízdní vlastnosti našich produktů, které podtrhují značkové komponenty světových výrobců jako jsou SRAMSHIMANOBOSCH, ROCKSHOXSR SUNTOURMAXXIS, SCHWALBE a další.

Naše nové výrobní a skladovací prostory

Výroba všech našich modelů e-biků a koloběžek probíhá ve zcela nové, moderní výrobní a skladové hale o rozloze 20 000 m2 v Úžicích. Hala byla postavena přesně dle našich požadavků a potřeb a proto jsme schopni efektivně využívat nejnovější výrobní a skladovací technologie a přinášet tak ještě větší kvalitu našim zákazníkům.

Jedna parta pečlivých konstruktérů a zkušených designérů

Všechny elektrokola a koloběžky v naší výrobní hale kompletně odborně smontujeme. Přezkušujeme brzdy, pohyblivé části a elektrosoučástky. Následně produkty zčásti rozložime, obalíme ochranným materiálem a vložíme do přepravního boxu tak, aby k vám došly v naprostém pořádku.

Velký důraz klademe na design našich e-biků a koloběžek, na kterém pracuje celý tým designérů. Dostáváte do rukou nejen stoprocentně funkční výrobek s osvědčenými komponenty dané kategorie, ale také designově vyladěné elektrokolo nebo koloběžku. Naše produkty nezapadnou.

Jsme tým cyklistických nadšenců, kteří mají mnohdy profesionální cyklistickou minulost. Svoji práci bereme jako životní poslání a věříme, že je to na našich produktech znát. Baví nás pracovat tak, abyste byli nadšeni.

Na prvním místě jste vy

Tento příběh by se ale nikdy nestal, nebýt vás! Vy, naši milý zákazníci, jste jeho nedílnou součástí. Díky vaší podpoře můžeme dělat naši práci a snažit se být stále lepší a lepší. Posouvat naše hranice, kam jen to půjde. Děkujeme za vaši podporu a důvěru. Uděláme vše pro to, abychom vás nikdy nezklamali!

Hodně šťastných kilometrů, plno zábavy a nezapomenutelných zážitků s elektrokoly a koloběžkami CRUSSIS!

Petr Výkruta

crussis-horska
Vybrané produkty k porovnání
0/5