Jak poznáte kvalitní koloběžku?

8. 12. 2017
Není koloběžka jako koloběžka. Také jste slyšeli, nebo se někde dočetli jak je koloběžka úžasný pohyb? Ano, je to tak, ale POZOR! Není tomu tak na každé koloběžce! Pokud o koupi koloběžky uvažujete, tak než se rozhodnete kterou z obrovské nabídky na trhu koupíte, určitě si pozorně přečtěte náš článek. Ať víte na co si dát pozor, aby se po zakoupení nestala nová koloběžka vaší noční můrou, ale naopak, aby se stala vaším novým kamarádem na úžasné projížďky a výlety.

kolobezka crussis

5+5 bodů, které vám v tom udělají jasno

Na základě níže uvedeného se sami rozhodnete, jestli si chcete koupit nekvalitní levný výrobek, který při prohlížení v internetovém prohlížeči bude na vašem monitoru vypadat velmi podobně, jako naše kvalitní koloběžky CRUSSIS.  Zakoupením nekvalitního výrobků vám však garantujeme, že po pár kilometrech vás koloběžení omrzí, bude vám jízda připadat namáhavá. Nebudete z ní mít dobrý pocit a velmi brzy levnou koloběžku buď prodáte a nebo vyhodíte, protože pravděpodobně ani vašim dětem nebude vyhovovat.

Naopak, v případě kvalitní koloběžky CRUSSIS vám garantujeme, že objevíte doposud nepoznané. Zažijete novou dimenzi pohybu, u kterého protáhnete celé své tělo. S lehkostí urazíte za den desítky kilometrů bez větší námahy (běžné 30-50km, ale i 100km pro amatéry není výjimkou) a to vše bez následné bolesti zad, nohou, hýždí a celého těla, kterou znáte třeba z jízdy na kole.

Pořekadlo "nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci" platí u koloběžek dvojnásob. Ptáte se proč? Kde je ten propastný rozdíl?
Světlá výška nášlapné plochy nejvýše 5,5 cm (výška ve které jezdec stojí - 8cm). Čím vyšší nášlap, tím více se noha musí při každém odrazu pokrčovat a tím více sil a námahy je zapotřebí. Na koloběžkách CRUSSIS ujedete bez větší námahy desítky kilometrů denně (i 100km není žádnou vyjímkou pro rekreačního koloběžkáře).
Náboje s průmyslovými ložisky zajistí minimální valivý odpor. Toto je velmi podstatné, jelikož náboje s průmyslovými ložisky mají podstatně menší valivý odpor než náboje s věnečkovými ložisky. Poznáte to tak, že pokud nadzvednete koloběžku a roztočíte třeba kolo s průmyslovým ložiskem, tak v podstatě si můžete jít uvařit kafe a až si ho vypijete, bude se kolo ještě pořád točit. Pokud stejným způsobem roztočíte kolo s klasickým věnečkovým ložiskem, tak se kolo po pár otáčkách zastaví. U velmi levných koloběžek budete někdy i rádi, pokud kolo udělá samo alespoň 3 otáčky. Toto celé zapříčiňuje lehkost a komfort jízdy, kdy jezdce na koloběžce, poté co ji uvede do pohybu, nebrzdí nekvalitní ložiska s obyčejnými lacinými věnečkovými ložisky a neplýtvá energií určenou na pohyb celé koloběžky. Nemusíte se tedy tak často atak silně odrážet, abyste docílí komfortní jízdy.
Pevný rám, který se při odrazu neprohýbá. Pružící rám vám bere odrazovou energii, naopak pevný rám přenáší maximum energie jezdce do pohybu koloběžky. CRUSSIS koloběžky mají minimální pružnost, jsou vyráběny z ocelové trubky o šíře 3mm, která je nejen pevná, ale i dostatečně bezpečná.
Kvalitní pláště, které stejně jako u auta snižují odpor a zvyšují bezpečnost jízdy.  CRUSSIS koloběžky jsou vybaveny pláštěmi renomované značky Schwalbe.  Kvalitní pláště svým složením, rádiusem a hlavně možností nafouknout je na vyšší tlak, zajistí minimální valivý odpor. Levné koloběžky jsou zpravidla vybaveny NO-NAME plášti té nejnižší kvality, které se dají nafouknout jen na cca polovinu tlaku než prvotřídní pláště Schwalbe, takte nízký tlak společně s nekvalitní směsi a velmi nekvalitním dezénem, zapříčiní, že valivý odpor prvotřídního pláště SCHWALBE je až 15x nižší, než valivý odpor nekvalitního pláště. Toto hraje opět velkou roli, že s kvalitními plášti se nemusíte tak často a takovou silou odrážet, šetříte síly a máte velmi komfortní jízdu.
Kvalitní brzdy pro vaší bezpečnost. CRUSSIS koloběžky jsou vybaveny brzdovými systémy TEKTRO, které kvalitou zapadají mezi špičku brzových systémů. Poznáte to tak, že brzdové páčky i při intenzívním brzdění neměknou a pokud jsou správně nastavené, tak i při velmi intenzívním brždění nepromáčknete páčku až na rukojeť. Navíc mají velmi dobrý brzdný účinek. Oproti tomu na levných koloběžkách se používají ty nejlevnější NO-NAME brzdy, které zpravidla velmi lehce při brzdění promáčknete až na rukojeť a tím pádem pak už nemůžete páčku více zmáčknout a tím zvýšit brzdnou sílu. Výsledek je takový, že v případě nekvalitních brzdových systémů nezastavíte koloběžku ihned,  Celý NO-NAME brzdný systém je zpravidla velmi nekvalitní. V porovnání s NO-NAME brzdovymni systémy, mají koloběžky CRUSSIS osázené brzdami TEKTRO podstaten vyšší brzdný účinek, díky kterému v případě potřeby při intenzívním brždění zastavíte koloběžku na mnohem kratší vzdálenosti (až 3x kratší vzdálenosti s brzdami TEKTRO oproti NONAME). Díky tomu můžete v krizové situaci bezpečně zastavit a předejít tak nehodě, nebo újmě na zdraví následkem úrazu.
Pohodlné gripy, ideálně s anatomickým tvarováním pro lepší úchop a opření dlaně. Nedochází tím k nepříjemným pocitům, až bolesti rukou z kulatých gripů a tím se s anatomickými gripy na koloběžkách CRUSSIS stává vaše jízda velice pohodlnou, plnou zážitku!
Trvanlivý design.Díky použitým barvám, které drží svůj odstín na sluníčku a jsou odolné proti poškrábání a odření vám design vydrží dele než u běžných tekutých barev. Na CRUSSIS koloběžkách provádíme ještě jednu finální úpravu bezbarvým lakem, který se zapeče do celé vrstvy. Tím zvyšujeme odolnost nátěru nadvakrát i proti UV záření.
Dvoustěnné ráfky. Takové ráfky, se na rozdíl od běžných jednostěnných, nekroutí a nerozcentrovávají.
Zákony EU nevyžadují koloběžky certifikovat. To znamená že dovozci levných koloběžek vůbec nemusí své výrobky podrobit certifikačním testům ve zkušebnách a tím mohou na trh dodávat velmi nekvalitní, někdy až opravdu nebezpečné výrobky. Přestože naše koloběžky sestavujeme z těch nejkvalitnějších komponentů, nenecháváme nic náhodě a přesto, že nám to zákon nenařizuje, nechali jsme vsechny naše koloběžky CRUSSIS certifikovat u Zkušebního ústavu v Jablonci nad Nisou, kde  prošly těmi nejpřísnějšími kompletními bezpečnostními testy. Koupi koloběžky CRUSSIS tedy máte tu nejvyšší certifikovanou záruku, že si kupujete kvalitní a bezpečný výrobek.
Všechny naše koloběžky jsou vyráběny v Čechách vy výrobní hale V Hovorčovicích u Prahy. Zajišťujeme tak kvalitu zpracování i dostupný servis
jak poznate kvalitni kolobezku

Nenaleťte na napodobeniny

Na závěr bychom vás chtěli varovat před levnými výrobky koloběžek z Číny, které často vypadají na obrázkách velmi podobně, ale jízda na nich se ani v nejmenším nedá porovnat s jízdou na našich koloběžách. Na levných koloběžkách nikdy neujedete takovou vzdálenost a tak lehce.
“Já osobně jsem rád jezdil na kole, ale při najetí byť 30 km jsem byl 2-3 dny vyřízený, bolel mne zadek a záda. Na koloběžce ujedu 30 km s naprostou lehkostí a v podstatě stejně rychle jako na kole. Po 30 km se cítím fit a krásně protažený. Proto v naší garáži mají své místo již jen koloběžky”
Petr Výkruta, majitel firmy Crussis.
Tak už víte jakou kolobrndu si koupit a nebo přinejmenším jakou koloběžku určitě nekupovat? My to víme a přes 20 tisíc majitelů koloběžek CRUSSIS z celého světa také. :-)
Vybrané produkty k porovnání
0/5