Špičková elektrokola do terénu za rozumnou cenu? Tady jsou!

14.3.2020 #Elektrokola

Český výrobce elektrokol CRUSSIS přichází s novými řadami špičkových e-biků se skvělou výbavou. Jejich cena je více než rozumná. A jako každý rok, opravdu stojí za svezení!

Láká vás jízda na kole mimo silnice? Chcete vyrazit do přírody, do lesa, vyškrabat se na horské hřebeny a dolů to pak pustit třeba tou nejkrkolomnější stezkou? Není čas ztrácet čas. Elektrokolo vám umožní téměř cokoliv.

Elektrokolo ze sebe v posledních letech snad definitivně smylo předsudky veřejnosti o tom, že na něm jezdí jen ti, kteří jsou líní sportovat. Dostane vás totiž tam, kam byste se jinak dostali jen s obtížemi, nebo vůbec. Pomůže vám prožít vás vysněný výlet na sto procent. Ale Můžete si na něm ale také zatrénovat, nebo prolétnout váš oblíbený trail.

To vše již nejspíš víte. Možná ale nevíte, jak si v té nekonečné změti značek a modelů vybrat váš vysněný e-bike. Možností je totiž na trhu opravdu hodně. Některé vás po čase zklamou, v jiných utopíte zbytečně spoustu peněz. Řešením tak může být nahlédnout do portfolia českého výrobce CRUSSIS, který nabízí nadupané e-biky za rozumné ceny. Nové řady e-biků CRUSSIS 8.5  a 9.5 jsou totiž osazeny technologiemi a komponenty, které v dané cenové kategorii na trhu elektrokol v podstatě nemají konkurenci.

Skvěle vybavené e-biky CRUSSIS 

Modely elektrokol CRUSSIS pro sezonu 2020 jsou opravdu výjimečné. Značka, jejíž tváří je hokejová legenda Jaromír Jágr, každou sezonu posunuje svá elektrokola mílovými kroky kupředu. Neotřelý design, skvělá výbava, funkčnost a nekompromisní spolehlivost. Právě tyto vlastnosti vynesly CRUSSIS mezi nejúspěšnější hráče na tuzemském trhu s elektrokoly. A s modelovými řadami 8.5 a 9.5 opravdu nešlápnete vedle!

Na skvělé hliníkové rámy v neotřelém designu jsme si u CRUSSIS již zvykli. Ty jsou však u „osmičkové“ a „devítkové“ řady nově osazeny komponenty, které jsou pro kategorii e-biků pohybujících se v cenách okolo 50.000,- Kč opravdu neobvykle kvalitní.

V čele stojí řazení SRAM Eagle SX. Kam konkurence vměstná stěží 10 rychlostí, CRUSSIS nasazuje rovnou rychlostí dvanáct, a to ještě v nekompromisní kvalitě americké legendární značky SRAM. Kromě řazení a přehazovačky využívá CRUSSIS komponentů SRAM také v případě řetězu, převodníku, klik a kazety.

Neobvykle kvalitní pro danou cenovou kategorii je rovněž tlumení, které obstarává vzduchem tlumená vidlice ROCKSHOX FS 30 Silver TK R Solo Air se zdvihem 100 mm. Tlak ve vidlici můžete velmi jednoduše upravit a vidlici přizpůsobit přímo vaší váze.  Dobře nastavená vidlice pak skvěle tlumí nárazy při jízdě v terénu, zatímco na rovném povrchu zbytečně „nepropružuje.“ U řady 9.5 lze vidlici pomocí páčky PopLoc Remote navíc uzamknout přímo z řídítek. U „osmičkové“ řady lze pružení uzamknout na korunce vidlice.

Rovněž obutí je u obou řad špičkové a netradiční. Obstarávají ho pláště MAXXIS Forekaster, které vás nekompromisně podrží v jakémkoliv terénu.

Obě řady e-biků jsou pochopitelně skvěle vybaveny i pokud jde o samotný pohon elektrokola. To obstarávají středové motory BAFANG.

V devítkové řadě naleznete supervýkonný lehký elektromotor BAFANG M500 s nominálním výkonem 250W a vysokým točivým momentem (až 95 Nm). Právě točivý moment napomáhá agresivnímu sportovnímu stylu jízdy. Osmičková řada pak nabízí elektromotor BAFANG Max Drive (M400). Také jeho točivý moment (až 80 Nm) je parádní.

U obou řad zásobují elektromotor energií baterie PANASONIC Li-Ion 36V / 630 Wh (17,5 Ah) umožňující dojezd až 150 km. Baterie jsou plně integrovány do rámu, což kromě parádního designu přináší ještě jednu nespornou výhodu. E-bike je skvěle vyvážený, lehce ovladatelný a nekompromisně stabilní.

Silné horské elektrokolo potřebujete samozřejmě rovněž spolehlivě zabrzdit. I zde CRUSSIS volí jistotu v podobě hydraulických brzd TEKTRO HD-M510.

Sečteno podtrženo; je až neuvěřitelné, jak kvalitní vybavení se CRUSSIS podařilo vměstnat do kategorie e-biků střední cenové relace. Ať již sáhnete po té, či oné řadě elektrokol CRUSSIS, nemůžete udělat chybu.

Jaký e-bike si vlastně vybrat?

Volba konkrétního modelu není nic složitého. CRUSSIS nabízí v případě zmiňovaných řad pánské i dámské modely, které se liší v podstatě pouze velikostí použitých kol, barevnou kombinací a velikostí nabízených rámů. Pánové mohou volit v obou řadách mezi modely E-ATLAND (kola 27,5“) a E-LARGO (kola 29“), dámy mezi modely E-GUERA (kola 27,5“) a E-FIONA (kola 29“).

Specifickými případy jsou pak elektrokola E-CROSS a E-CROSS LADY, která doplňují „devítkovou“ řadu; v „osmičkové“ je nenaleznete. Krosové e-biky jsou určeny pro ty, kteří preferují jízdu po silnicích a zpevněných cestách. Proto jsou vybaveny užšími trekovými plášti (SCHWALBE Energizer Active Plus 28 x 2,00), vidlice disponuje menším zdvihem (65 mm), mají stavitelný představec a užší řídítka.

Co říci závěrem? 

CRUSSIS prošel za sedm let od uvedení svého prvního modelu elektrokola na trh opravdu dlouhou cestu. Na jejím konci dnes stojí designově skvěle propracovaná elektrokola nabitá komponenty, za které by se nemusely stydět ani e-biky pohybující se v cenách o mnoho řádů výše. V poměru cena / výkon jsou řady CRUSSIS 8.5 a 9.5 opravdu nepřekonatelné. Stačí si vybrat váš vysněný model a vyrazit. Kamkoliv vás srdce táhne…

Sdílejte článek

Nakupte ještě za 2 000 Kč a DOPRAVU máte ZDARMA